Jaký cajon zvolit.

Je důležité, aby nástroj zněl dobře, proto by bylo normální myslet si, že jediné, co musíme brát v úvahu, je přední deska, na kterou se hraje a i když je pravda, že je to velmi důležité, stejně důležité jsou i ostatní součásti našeho cajonu, velikost, umístění zadního otvoru a vnitřní struny.
Když začnete hrát na cajon zjistíte, že v něm je něco víc než šest desek a díra. Jedním z aspektů, které je třeba vzít v úvahu před zakoupením cajonu, je systém ladění a struny, protože uvnitř našich dřevěných přátel se nachází série strun, které vibrují, když hrajeme na tento nástroj, a které mu dodávají jeho jasný charakteristický zvuk. S tímto musíte být při koupi cajonu velmi opatrní, protože na trhu naleznete širokou škálu levných cajonů, které se pohybují v ceně našich cajonů, ale za nižší ceny, ale pokud nechcete skončit doma s dutou  krabicí, ujistěte se, že má struny, to je nezbytné, aby cajon zněl jako cajon, všechny naše cajony mají struny.
Ladicí systém vám umožní utáhnout nebo povolit struny, aby zvuk cajonu zněl tak, jak se vám líbí, nebo jak vám nejlépe vyhovuje ( jak naladit cajon ). Je proto důležité mít robustní a spolehlivý systém ladění, aby cajon fungoval tak, jak má a nezpůsoboval nám bolesti hlavy. V cajonyjosu používáme dva systémy napínání strun.

STUDIO-MAESTRO

 

AMATEUR

 

Struny mají přímý vliv na zvuk, čím více strun má cajon, tím bude zvuk pískovitější, jasnější a naopak s menším počtem, bude zvuk matnější s menšími vibracemi, příkladem je zvuk snare bubnu se struníkem a bez něj. V našich cajonech montujeme 2 a 4 struny.

 Naše modely jsou k dispozici ve tri verze. Amateur , Maestro a Studio.

 

 

AMATEUR  ——— 2 struna “V”

 

 

MAESTRO —– 4 struny –V-V

   

STUDIO—-4 struny namontované do tvaru “V”

+  Vylepšeným systémem ladění pomocí externích šroubů s plastovou hlavou, bez potřeby klíčů


Pokud hledáte cajon pro začátečníky, rozhodněte se pro jeden z Amateur modelů. Jsou robustní, velmi levné a mají dobrý zvuk a později je můžete upgradovat na vyšší model.

Verze Maestro má lepší povrchové úpravy a detaily. 4 struny, Vylepšeným systémem ladění pomocí externích šroubů s plastovou hlavou, bez potřeby klíčů ,prohlubeň pro polohu palců., a může soutěžit s jakýmikoli cajonem vyšší kategorie, který stojí dvojnásobně nebo i trojnásobně.

 

Ak hľadáte niečo viac, verzia Studio je pre vás, tieto cajony sú určené pre skúsenejších hudobníkov, majú 4 struny , vrchná časť je pokrytá 0,25mm dýhou v rôznych farbách a na sedacej časti je podložka …vďaka prednej a zadnej časti z bukového dreva so zosilneným otvorom vám tieto cajony ponúknu vyvážený zvuk s jasnými a dobre definovanými výškami a suchými nízkymi tónmi.