Jak vybrat cajon

Je důležité, aby nástroj zněl dobře, proto by bylo normální myslet si, že jediné, co musíme brát v úvahu, je přední deska, na kterou se hraje a i když je pravda, že je to velmi důležité, stejně důležité jsou i ostatní součásti našeho cajonu, velikost, umístění zadního otvoru a vnitřní struny.
Když začnete hrát na cajon zjistíte, že v něm je něco víc než šest desek a díra. Jedním z aspektů, které je třeba vzít v úvahu před zakoupením cajonu, je systém ladění a struny, protože uvnitř našich dřevěných přátel se nachází série strun, které vibrují, když hrajeme na tento nástroj, a které mu dodávají jeho jasný charakteristický zvuk. S tímto musíte být při koupi cajonu velmi opatrní, protože na trhu naleznete širokou škálu levných cajonů, které se pohybují v ceně našich cajonů, ale za nižší ceny, ale pokud nechcete skončit doma s dutou krabicí, ujistěte se, že má struny, to je nezbytné, aby cajon zněl jako cajon, všechny naše cajony mají struny.
Ladicí systém vám umožní utáhnout nebo povolit struny, aby zvuk cajonu zněl tak, jak se vám líbí, nebo jak vám nejlépe vyhovuje ( jak naladit cajon ). Je proto důležité mít robustní a spolehlivý systém ladění, aby cajon fungoval tak, jak má a nezpůsoboval nám bolesti hlavy. V cajonyjosu používáme dva systémy napínání strun.

STUDIO

AMATEUR-MAESTRO

Struny mají přímý vliv na zvuk, čím více strun má cajon, tím bude zvuk pískovitější, jasnější a naopak s menším počtem, bude zvuk matnější s menšími vibracemi, příkladem je zvuk snare bubnu se struníkem a bez něj. V našich cajonech montujeme 2 , 4 a 6 struny.

Naše modely jsou k dispozici ve tri verze. Amateur , Maestro a Studio.

             MAETRO 4 struna “V-V”                                                        AMATEUR 2 struna “V” 

STUDIO 4-6 strun namontované do tvaru “V” s vylepšeným systémem ladění pomocí externích šroubů s plastovou hlavou, bez potřeby použití klíče.

Pokud hledáte cajon pro začátečníky, rozhodněte se pro jeden z Amateur modelů. Jsou robustní, velmi levné a mají dobrý zvuk a později je můžete upgradovat na vyšší model.
Verze Maestro má lepší povrchové úpravy a detaily. 4 struny. Všechny hrany cajonu jsou zaobleny pro maximální pohodlí při hře, což oceníte zejména na horní hraně rezonanční desky, která poskytuje mnohem lepší kontaktní plochu při zachování maximálního pohodlí.Může soutěžit s jakýmikoli cajonem vyšší kategorie, který stojí dvojnásobně nebo i trojnásobně.
Pokud hledáte něco víc, verze Studio je pro vás, tyto cajony jsou určeny pro zkušenější hudebníky, mají 4-6 strun s vylepšeným systémem ladění pomocí externích šroubů s plastovou hlavou, bez potřeby klíčů, přední deska je pokryta 0,25mm dýhou v různých barvách . Díky zadní části z bukového dřeva se zesíleným otvorem vám tyto cajony nabídnou vyvážený zvuk s jasnými a dobře definovanými výškami a suchými nízkými tóny.

Napsat komentář